Головна » Дошка оголошень » Освіта

У школах США більше не навчатимуть рукописного письма
02.02.2011, 14:28
За матеріалами Освітнього порталу

У школах США більше не навчатимуть рукописного письма


 Навчання письмаБільшість штатів США виключили навчання злитого письма (пропису) з обов'язкової програми навчання - відтепер діти писатимуть друкованими літерами.

У 41 штаті США прийняли нові загальнодержавні стандарти навчання англійської мови, в яких пропис не є обов'язковим. Окремі штати можуть продовжувати навчання злитого письма за власним бажанням (і за свій рахунок). Так, цей предмет залишився в програмі навчання в Масачусетсі та Каліфорнії.

"Процес навчання злитому письму досить трудомісткий і займає багато часу, але користі від нього значно менше, ніж від опанування навичок набору тексту на клавіатурі, що необхідніше учням у середній і старшій школі", - говорить Метт Кардоза, представник Департаменту освіти штату Джорджія, який одним з останніх вирішив відмовитися від пропису.

Разом із тим, багато батьків і представники освіти продовжують вважати навчання злитого письма необхідним - особливо для тинейджерів, які лише те і роблять, що розминають великий палець, набираючи СМС.

"Я бачила, що це покращує його дрібну моторику і пом'якшує гострі кути його характеру. Він став виявляти більше цікавості до малювання, оскільки йому стало легше рухати кистю й у нього стали виходити ті форми, які раніше не давалися", - повідомила мати одного з учнів.

Нагадаємо, вчені довели, що з анатомічної точки зору, біля третини всієї площі рухової проекції кори головного мозку займає проекція кисті руки, розташована дуже близько від мовної зони. Тому розвиток мови дитини нерозривно пов'язаний з розвитком дрібної моторики. Дрібна моторика рук взаємодіє з такими вищими властивостями свідомості, як увага, мислення, оптико-просторове сприйняття (координація), уява, спостережливість, зорова і рухова пам'ять, мовлення.
Додав: ОленКа |
Переглядів: 913 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]